Panele winylowe 2mm – na lata 2023-2024

Zawartość:


Filmy, wnętrza i wszystko co dobre. Co do robota, to iRobot i7 nada się tylko gdy nie mamy większych wymagań, a metraż nie jest większy niż te 80 m2 – to niezły robot jak na iRobota, a rynek poszedł ostro do przodu i można kupić pełno lepszych urządzeń w podobnej, lub nieco wyższej cenie. Niezbyt dobrym pomysłem może okazać się również gilotyna do paneli, gdyż dolna powierzchnia może zostać przez nią, najzwyczajniej w świecie, poszarpana. Podłoga w jodełkę kojarzy się przede wszystkim z klasycznymi wnętrzami. Należy pamiętać, że użycie rozpuszczalnika powoduje ryzyko odbarwienia wierzchniej warstwy podłogi.

Co to są podłoga 2022?

Panele podłogowe to innowacyjny sposób na wykończenie posadzki w domu lub biurze. Elementy te wykonane są z różnych materiałów, takich jak drewno, laminat czy winyl, z których tworzą w systemy klikowe lub klejone na podłoże. Takie panele na podłogę są łatwe w montażu i demontażu. Dzięki temu, panele na podłogę są bardziej odporne niż tradycyjne podłogi drewniane, ponieważ, że są bardziej mniej podatne na zarysowania i wilgoć.

Panele na podłogę to praktyczna alternatywa do pokrycia posadzki. Zazwyczaj składają się one z nastu warstw, w tym warstwy powierzchniowej, wzmacniającej strukturalnie i podkładu. Panele podłogowe są dostępne w różnych rozmiarach, grubościach i kolorach, dając na dostosowanie ich do wymagań i upodobań. Mogą również imitować drewnianą fakturę.

Panele winylowe 2mm


Historia paneli podłogowych

Jednak czy wiesz, jak zaczęła się ich historia? Pierwsze panele pojawiły się w Europie w latach 70. XX wieku i były wykonane z laminatu o czym powiedziałem już wcześniej . Były one tańsze i łatwiejsze w produkcji niż tradycyjne podłogi drewniane, co uczyniło je bardzo atrakcyjnymi wśród klientów. Ale to nie koniec historii – w 1994 roku firma Pergo wprowadziła na rynek podłogi z podłogami z litego drewna, co jeszcze bardziej zwiększyło ich trwałość i wytrzymałość na co wskazują różne źródła informacji. Od tamtego czasu podłogi panelowe stały się bardzo popularne w Europie i w Polsce, gdzie ich sprzedaż wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Dzisiaj panele na podłogę są powszechnie stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych podłóg drewnianych, a branża stale się rozwija, aby zapewnić coraz bardziej innowacyjne i trwałe rozwiązania dla domów i biur jak wynika z analizy rynku podłóg.


Obejrzeć wszystkim – Dodatkowe informacje: Panele winylowe 2mm


Z czego są wykonane panele podłogowe?

Panele podłogowe to popularny materiał do wykończenia podłóg, który składa się z kilku warstw. Głównym materiałem, z którego wykonane są podłogi, jest drewno, ale na wewnętrznej warstwie to płyta HDF lub Medium-Density Fibreboard, która zapewnia panele podłogowe stabilności strukturalnej. Na zewnętrznych warstwach stosuje się naturalne drewno lub pokryty warstwą laminatu, który może imitować drewno, beton lub kamień.

podłoga drewniane są wykonane z prawdziwego drewna, co nadaje podłodze elegancki i naturalny wygląd, a panele laminowane są pokryte warstwą laminatu, dzięki której mogą imitować różne materiały i kolory.

Aby zapewnić panele podłogowe trwałości, ważne jest również, aby były odpowiednio wykończone, dlatego producenci stosują specjalne powłoki ochronne, takie jak lakier, farba lub olej, aby zabezpieczyć drewno przed działaniem wody i promieniowania UV. Niektóre podłogi panelowe mogą być również pokryte specjalnymi antybakteryjnymi lub antyalergicznymi powłokami, aby zapewnić dodatkową ochronę przed bakteriami i roztoczami.

Podsumowując,, podłogi są popularnym i praktycznym rozwiązaniem, dostępnym w różnych wzorach, kolorach i materiałach, takich jak drewno, laminat, czy winyl, co pozwala na ich zastosowanie w różnych pomieszczeniach, takich jak domy, biura czy sklepy.

Panele winylowe 2mm


Typy paneli podłogowych

Można znaleźć mnóstwo typów podłóg panelowych, które są idealne do ozdobienia podłogi w domu lub biurze. Każdy typ ma swoje plusy i minusy, dlatego trzeba dobrać panelię podłogową, który spełnia Twoje wymagania i styl życia.

Jeden z częściej stosowanych typów paneli podłogowych sąsą panele laminowane. Zbudowane są z kilkunastu warstw materiału, z decydującymi płytami: warstwą nośną, dekoracyjną i ochronną. Płyty laminowane łatwo je zamontować, odporne na uszkodzenia i odporniejsze na uszkodzenia niż podłogi drewniane. Dodatkowo, płyt laminowanych posiadają różnorodne wzory i kolory, co pozwala na stworzenie unikalnego wyglądu podłogi.

Innym rodzajem paneli podłogowych są płyty winylowe. Są one wykonane z PVC, co sprawia, że są odporne na wilgoć i proste do czyszczenia. Panele winylowe są bezdźwięczne i przyjemne w dotyku, co sprawia, że są idealne dla osób lubiących chodzić boso po podłodze. Ponadto, panele winylowe są dostępne w rozmaitych kolorach i wzorach, co umożliwia stworzenie oryginalnego designu podłogi.

Jeśli kupujesz pokrycia podłogowego, która będzie wyglądać jak drewniana, ale nie chcesz ponosić kosztów związanych z autentycznym drewnem, płyty winylowe z efektem drewna mogą być idealnym rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, panele winylowe z efektem drewna wyglądają niemal identycznie jak autentyczne drewno, ale są tańsze i łatwiejsze w pielęgnacji.

Kolejnym rodzajem paneli podłogowych są panele drewniane. Są one wykonane z naturalnego drewna i mają niepowtarzalny charakter, który dodaje piękna każdemu pomieszczeniu. Panele drewniane są bardziej kosztowne niż panele laminowane lub winylowe, ale są trwalsze i dłużej zachowują swój piękny wygląd. W zależności od gatunku drewna, podłoga drewniane mogą mieć wiele nuanse i struktury.

Ostatnim rodzajem paneli podłogowych, które warto rozważyć, są panele bambusowe. Są one wykonane z rośliny trawiastej bambusowej, która jest łatwa w uprawie i szybko rośnie. Panele bambusowe są trwałe, odporne na wilgoć i łatwe w pielęgnacji. Są one również dostępne w wielorakich kolorach i wzorach, co umożliwia stworzenie unikalnego wyglądu podłogi.


Gdzie stosuje się podłogi panelowe?

Panele podłogowe są bardzo popularne w Polsce i są używane w różnych miejscach. Zaczynając od mieszkań i domów prywatnych, poprzez biura i przestrzenie komercyjne. W mieszkaniach podłogowe panele często znajdują się w salonach, sypialniach oraz ze względu na to, że nadają pomieszczeniu przytulnego i ciepłego charakteru. Częściej i częściej także , że panele są układane w kuchniach, ponieważ są odporne na wilgoć i łatwe w utrzymaniu czystości.

W biurach podłogi są często używane w recepcjach i salach konferencyjnych, gdzie wprowadzają elegancki wygląd i wrażenie luksusu. W pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie są stosowane maszyny i urządzenia, panele mogą zapewnić trwałość i stabilność podłogi.

W łazienkach i pralniach, gdzie woda jest często problemem, panele podłogowe są idealnym rozwiązaniem. Są odporne na wodę i wilgoć, co czyni je trwałymi i wygodnymi w użytkowaniu.

W domowych garażach panele do podłogi są również popularne ze względu na to, że są odporni na uderzenia, płyny i inne rzeczy. Deski do podłogi są wytrzymałe i odporne na zarysowania, co oznacza, że mogą być w stanie służyć bardzo długo.

Wnioskując, panele podłogowe są znakomitym wyborem dla tych, którzy szukają wytrzymałości, wygody i estetyki. Nieistotne, czy są to używane są w mieszkaniach prywatnych, przestrzeniach pracy w przestrzeniach handlowych, panele podłogowe są znakomitą opcją dla każdego, którzy pragną mieć piękną i trwałą podłogę.

Panele winylowe 2mm


Pozytywy i wady paneli podłogowych

Oto kilka zalet i wad paneli podłogowych, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ich zakupie:

Zalety:

 • Szybki montaż: Panele podłogowe są stosunkowo łatwe w montażu i można je zainstalować bez profesjonalnej pomocy lub umiejętności.
 • Wytrzymałość: Panele podłogowe są bardzo odporne i niepodatne na zarysowania, plamy i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są odporne na zużycie.
 • Łatwość czyszczenia: Panele podłogowe są łatwe w utrzymaniu czystości, co sprawia, że są idealnym wyborem do pomieszczeń, takich jak kuchnie i łazienki, gdzie wymagane jest częste sprzątanie.
 • Wygląd: Panele podłogowe są dostępne w różnych kolorach, wzorach i stylach, co umożliwia stworzenie unikalnego wyglądu dla każdego pomieszczenia i dodaje mu nowoczesnego charakteru.

Niedogodności:

 • Koszt: Koszt nabycia paneli podłogowych bywa wyższy niż innych rodzajów pokryć podłogowych, takich jak linoleum czy płytki.
 • Hałas: Panele na podłogę mogą generować hałas podczas chodzenia, co bywa uciążliwe, szczególnie w pomieszczeniach mieszkalnych.
 • Wrażliwość na wilgoć: Podłogi panelowe mogą być wrażliwe na wilgoć, co może prowadzić do ich odkształceń i uszkodzeń w przypadku kontaktu z wodą.
 • Trudności w naprawie: W przypadku uszkodzenia podłóg laminowanych może być trudno dokonać naprawy, a czasami wymagane jest całkowite wymienienie paneli.
 • Głośność: Deski podłogowe mogą być bardziej hałaśliwe niż klasyczne podłogi, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom.

Jak położyć podłoga?

Rozpoczęcie: Panele podłogowe to popularny wybór, gdy chodzi o wykończenie podłogi. Mogą one dodać pomieszczeniu elegancki i nowoczesny wygląd. Jednak, wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo położyć panele na podłogę. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak to zrobić prawidłowo.

 • Wybierz odpowiednie panele: Przed rozpoczęciem instalacji, upewnij się, że wybrałeś właściwe podłoga do swojego projektu. Upewnij się, że panele są odpowiedniego rozmiaru i koloru, które pasują do twojego wystroju.
 • Przygotuj powierzchnię podłogi: Aby podłogi panelowe dobrze się układały, powierzchnia podłogi musi być równa i sucha. Upewnij się, że usunąłeś wszelkie nierówności, a jeśli są dziury, wypełnij je masą szpachlową.
 • Zacznij od najdłuższego boku: Początkowo ułóż deski w najdłuższym kierunku pomieszczenia. To pozwoli ci na uzyskanie najlepszego efektu wizualnego i sprawi, że pokój będzie wyglądał dłuższy.
 • Zastosuj odpowiednią metodę łączenia: Podłogi można łączyć za pomocą różnych metod. Najpopularniejszą metodą jest kliknięcie paneli razem. Upewnij się, że dokładnie przeczytałeś instrukcje i zastosuj właściwą technikę łączenia.
 • Wykończ instalację: Po ułożeniu wszystkich paneli, przycinaj te, które są za długie lub za krótkie, aby pasowały do kształtu pomieszczenia. Następnie, zamontuj listwy przypodłogowe, aby ukryć przestrzeń między podłogą a ścianami.
 • Podsumowanie: Położenie paneli podłogowych może być skomplikowanym procesem, ale z odpowiednią wiedzą i narzędziami jest to zadanie do wykonania.

Jak dbać o podłogi panelowe?

Oto kilka sposobów, jak dbać o podłogi panelowe:

 • Regularnie oczyszczaj powierzchnię paneli, aby pozbyć się i drobinek piasku, które mogą powodować pogorszenie stanu powierzchni.
 • Przed mokrym sprzątaniem, zawsze usuń kurz i brud za pomocą delikatnej ściereczki.
 • Unikaj używania nadmiernie dużej ilości wody podczas mycia paneli, ponieważ zbyt duża ilość wody może zniszczyć powierzchnię paneli.
 • Zawsze używaj produktów do czyszczenia przeznaczonych do paneli podłogowych, unikając stosowania zwykłych detergentów.
 • W przypadku uszkodzenia paneli, niezwłocznie przeprowadź naprawę, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu.

Ranking producent podłóg panelowych w Polsce

W Polsce znajduje się sporo producentów podłóg panelowych, ale niewielu z nich dostają znaczące wyniki w testach. Wśród najpopularniejszych marek należy wymienić Pergo Flooring, Kronopol Group, Tarkett Polska, Quick-Step Flooring oraz Classen. Wszyscy tych producentów zapewnia bogatą gamę produktów, które odpowiedają na najwyższe standardy jakościowe i estetyczne.

Oto ranking producentów paneli podłogowych w Polsce:

 • Firma Pergo – znana z innowacyjnych technologii produkcji paneli podłogowych, oferująca doskonałą jakość oraz duży wybór wzorów i kolorów.
 • Firma Classen – niemiecki producent, od ponad 25 lat specjalizująca się w produkcji paneli podłogowych, oferująca tradycyjne i nowoczesne wzory i kolory.
 • Kronopol – polska firma paneli podłogowych, oferująca szeroką gamę produktów, w tym panele laminowane i winylowe, o różnych klasach użytkowych i grubościach.
 • Firma Tarkett – francuska firma, która oferuje duży wybór paneli podłogowych, w tym panele drewniane, laminowane i winylowe, słynąca z innowacyjnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych.
 • Kaindl – austriacka firma paneli podłogowych, który oferuje paneles w różnych rodzajach, między innymi drewniane, laminowane i winylowe, o różnych klasach użytkowych i wzorach.

Warto jednak pamiętać, że ranking ten ma podmiotowy charakter i zależy od preferencji klientów.


Ceny podłóg panelowych w Polsce na lata 2023-2024?

Ceny paneli podłogowych w Polsce wahają w zależności od rozmaitych czynników, takich jak rodzaj drewna, grubość paneli, jakość powierzchni i wykończenie, a także produkcja. W sklepach budowlanych można znaleźć szeroki wybór podłóg drewnianych w różnych przedziałach cenowych, co pozwala na dopasowanie oferty do własnych potrzeb i budżetu.

Na dolnej skali cenowej, można znaleźć panele podłogowe już za 30 do 40 złotych za metr kwadratowy. Są to najczęściej podłogi wykonane z tańszych gatunków drewna lub z materiałów imitujących drewno. W średnim przedziale, ceny wahają się między 50-100 złotych za metr kwadratowy, gdzie znajdziemy panele o lepszej jakości, z wyższej jakości drewna lub z ciekawymi wzorami i wykończeniem.

Jeśli szukasz bardziej luksusowych paneli podłogowych, to trzeba się przygotować na wydatek od 100-200 złotych za metr kwadratowy. Są to zazwyczaj panele wykonane z egzotycznych gatunków drewna lub o unikalnych wzorach i wykończeniu.

Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a wybierając panele podłogowe, warto kierować się nie tylko ceną, ale także trwałością, wyglądem oraz jakością wykonania.

Jeśli szukasz znacznie ekskluzywnych paneli podłogowych, to trzeba się przygotować na wydatek od 100-200 złotych za metr kwadratowy. Są to zazwyczaj panele wykonane z egzotycznych gatunków drewna lub o niepowtarzalnych wzorach i wykończeniu.

Warto jednak zwrócić uwagę, że cena nie idzie w parze z jakością, a wybierając podłoga, warto kierować się nie tylko ceną, ale także trwałością, wyglądem oraz jakością wykonania.

Panele winylowe 2mm


https://www.instagram.com/selenagomez/